W hali sportowej w Poczesnej odbył się „Jarmark Bożonarodzeniowy Ziemi Częstochowskiej”  zorganizowanym przez Narodowym Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi oraz Gminę Poczesna w którym uczestniczył senator Ryszard Majer

             Patronat Honorowy nad tym wydarzeniem objęła Anna Gembicka – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Organizatorami byli: Łukasz Giżyński – koordynator Biura Regionalnego w Częstochowie oraz Krzysztof Ujma – Wójt Gminy Poczesna.

              Na swoich straganach Panie z lokalnych KGW wystawiały swoje wyroby kulinarne i rękodzielnicze, wszystko w klimacie motywu przewodniego wydarzenia, czyli zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia

              Hala Sportowa w Poczesnej stała się tłem świątecznych dekoracji i magicznej atmosfery, pośród pachnących choinek, aromatu grzanego wina i czekoladowych pierników na odwiedzających czekały liczne atrakcje.

              Na Jarmarku Bożonarodzeniowym nie obyło się bez świątecznych pyszności – na stoiskach podziwialiśmy kolorowe pierniki ręcznie zdobione, naturalne miody pszczele, tradycyjne polskie wędliny. Było świątecznie i klimatycznie.