Senator Ryszard Majer uczestniczył w Kłomnickim Jarmarku Wielkanocny.

– Święta Wielkanocne są bardzo ważne w naszych domach, ponieważ dają nadzieję, triumf życia nad śmiercią – powiedział senator R. Majer.

            Na jarmarku pojawiło się wiele stoisk z różnorodnym rękodziełem, takim jak ręcznie robione ozdoby wielkanocne, piękne hafty, koronki, ceramika, pisanki oraz biżuteria.  Wśród wystawców nie zabrakło również, stoisk z kłomnickim rarytasem czyli miodem z pobliskich pasiek. Jak co roku pojawiło się wiele stoisk z jedzeniem, przygotowanym przez KGW oraz Kluby Seniora, w tym tradycyjne polskie wypieki, takie jak babki wielkanocne, serniki i mazurki.

             Nie zabrakło występów artystycznych, które odbyły się na nowej scenie plenerowej. Na rozpoczęcie  Jarmarku wystąpiła Orkiestra Dętą OSP Kłomnice i wraz z Mażoretkami Fanaberia. Wystąpiły również zespoły ludowe, jak Zespół Śpiewaczy  „Klepisko”, Zespół Śpiewaczy  „Kumosie” ze Skrzydlowa, Zespół  Śpiewaczy  „Zdrowianki”, oraz Zespół  Śpiewaczy Kłomnice. Do tańca porwał Zespół Taneczny  „Senioritki” oraz wokalistki ze Studia Piosenki prowadzonym przez nasz Ośrodek Kultury. Podczas wydarzenia odbyło się także, rozstrzygnięcie XXXIV Konkursu na Najpiękniejszą Palmę i Koszyczek Wielkanocny, zostały wręczone nagrody i dyplomy.  Dzięki temu wydarzeniu mieszkańcy mieli okazję spotkać się i spędzić miło czas w gronie swoich przyjaciół i znajomych oraz poznać tradycje i kulturę lokalną.