Podczas wtorkowej wizyty w Gminie Blachownia Senator RP Ryszarda Majer odwiedził Panią Lidię Godowską 71 l. – emerytowaną nauczycielkę i autorkę wielu wierszy. Pani Lidia jest osobą znaną i cenioną w swojej społeczności lokalnej. Już jako uczennica w szkole im. Janusz Korczaka bardzo chętnie recytowała wiersze znanych poetów. Swoją pasją do języka polskiego mogła zarażać innych uczniów już jako nauczycielka języka polskiego w szkole, w której sama się uczyła – im. Janusza Korczaka. Do dnia dzisiejszego p. Lidia może liczyć na wsparcie i pomoc swojej byłej uczennicy p. Doroty Gołdyn, bo jak sama autorka podkreśla, że „Każdy w jakąś porę uczniem był i Nauczycielem”.

„Nauczyciel”
Każdy w jakąś porę uczniem był i Nauczycielem;
co zgoła nic nie znaczy albo bardzo wiele.
Świat obok zapłoniłeś jasną czy ciemną przestrzenią?
Brałeś jedynie czy i siebie dałeś – tak cię ocenią.

– Senator R. Majer zauważył, że pisanie dla p. Lidii jest formą terapii. Podczas spotkania, autorka wierszy wspomniała o swojej chorobie, która ją spotkała. Każdy człowiek w  czasie choroby ma chwile słabości – tak i też było z p. Lidią. Ale nie poddała się i  w tym czasie obudził się w niej drzemiący duch artysty – p. Lidia Godowska zaczęła pisać. W swojej twórczości p. Lidia porusza różne tematy – głównie miłosne jak twierdzi sama autorka – ale także pisze o swojej małej ojczyźnie, której tak wiele zawdzięcza.

„Pieśń o Blachowni”
Pieśń o moim miasteczku Wam śpiewam.
Słowo serdeczne na papier przelewam.
Tu znalazłam wszystko, czego mi trzeba:
piękną przyrodę, własny skrawek nieba…

Podczas spotkania, w którym uczestniczyła także burmistrz Miasta Gminy Blachownia p. Sylwia Szymańska, senator zapewnił poetkę o wsparciu jej wysiłków w wydanie tomiku poezji.