Pokazem musztry paradnej w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Mykanowa rozpoczęła się 15 września br. Uroczystość otwarcia Hali Sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mykanowie. Na otwarciu obecny był Senator RP dr Ryszard Majer, który po uroczystym przecięciu wstęgi wręczył na ręce Wójta Gminy Mykanów zestaw piłek, które będą służyć osobom korzystającym z obiektu.

Po uroczystym otwarciu obiektu głos zabrał Senator RP R. Majer, który w swoim wystąpieniu podkreślił jak duże znaczenie zwłaszcza dla małych gmin mają tego typu obiekty. – Hala jest miejscem krzewienia kultury fizycznej przede wszystkim wśród młodzieży, ale także miejscem spotkań wielu pokoleń, podczas których wszyscy znajdują jeden wspólny cel, jakim jest dobra zabawa w gronie przyjaciół, kolegów sąsiadów.

Budowa Hali mogła powstać dzięki współpracy włodarzy Gminy Mykanów z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Całkowita wartość inwestycji wyniosła 3.744.002,00 PLN z czego kwota dofinansowania ze środków FRKF to 953.500,00 PLN.