W Gminnym Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej senator Ryszard Majer podsumował Szkolny Konkurs Filmowy pt.:”1 Września 1939 w Kadrze Młodych” zorganizowany pod honorowym patronatem posła na Sejm RP Szymona Giżyńskiego i „Gazety Częstochowskiej” Komisja z pośród 8 filmów zgłoszonych do konkursu postanowiła przyznać: I miejsce Weronice Kruz ze Szkoły Podstawowej im. Józefa Lompy z Woźnik. Wyróżnienie specjalne otrzymał Mariusz Benna ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Pawonkowie.

                Wyróżnienia otrzymali: Hubert Cacoń, Konrad Chmielewski, Igor Bartosik ze świetlicy wiejskiej z Niegowej, Anna Zaręba i Martyna Badora ze Szkoły Podstawowej im. Józefa Lompy z Woźnik, Emilia Widera z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Parzymiechach, Kinga Desperak ze Szkoły Podstawowej w Zwierzyńcu Pierwszym gmina Opatów, Martyna Kubik, Oliwia Kokoszka, Dominik Królik, Dominika Polewska, Stanisław Bossowski, Oskar Klekot, Norbert Powroźnik, Urszula Blukacz, Mateusz Kamiński ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Kruszynie.
Konkurs zorganizowano we współpracy Gminnym Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej, Gminnym Ośrodka Kultury w Niegowej, Gminną Biblioteką w Opatowie i Gminną Biblioteką w Pawonkowie.