15 kwietnia 2018 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Mstowie odbyło się spotkanie z europosłem Prawa i Sprawiedliwości Tomaszem Porębą, z Podkarpacia. Spotkanie zainaugurowało w regionie częstochowskim kampanię PiS „Polska jest jedna”, w której przedstawiane są kolejne założenia programu prospołecznego dla Polaków i która jednocześnie ruszyła w całym kraju. – idziemy dalej. Chcemy z Państwem rozmawiać o tym, co trzeba jeszcze zmieniać i poprawić. Chcemy pokazać, że nadal można działać na rzecz poprawy życia Polaków, i robić to skutecznie, tak jak do tej pory – zainaugurował europoseł Tomasz Poręba. Licznie przybyłym (sala wypełniona była po brzegi) Europoseł przybliżył nowe propozycje Prawa i Sprawiedliwości, zawarte w projekcie „5-tka Morawieckiego”. W spotkaniu, przygotowane przez poseł Lidię Burzyńską, przy pomocy jej asystentek Grażyny Knapik i Sylwii Zasępy oraz sekretarz Okręgu Częstochowskiego PiS Grażynę Matyszczak, uczestniczyli także prezes Okręgu Regionu Częstochowskiego PiS, poseł Szymon Giżyński, poseł Konrad Głębocki, senator Ryszard Majer.
Program „5-TKA MORAWIECKIEGO” obejmuje: obniżkę CIT z 15 do 9 proc. (warto zaznaczyć, że wcześniej Pis obniżył CIT z 19 do 15 proc.); wprowadzenie „małego ZUS” naliczanego proporcjonalnie do przychodów; wyprawkę szkolną, czyli 300 złotych na początku roku szkolnego dla każdego dziecka, fundusz budowy dróg lokalnych (5 mld zł); Program Dostępność+, likwidujący bariery dla niepełnosprawnych (20 mld zł).
Ponadto PiS zamierza wprowadzić ważne prorodzinne rozwiązania: premię za szybkie urodzenie drugiego dziecka, darmowe leki dla kobiet w ciąży, bon przeznaczony na zajęcia kulturalne i sportowe dla młodych ludzi; minimalną emeryturę dla kobiet, które osiągnąwszy wiek emerytalny nie mają minimalnej emerytury, a urodziły co najmniej czwórkę dzieci.
Co istotne, wreszcie zostanie wprowadzone opodatkowanie wielkich galerii handlowych i wielkich biurowców oraz z impetem ruszy program Mieszkanie Plus – w 2019 roku ma być w budowie 100 tys. mieszkań w ramach tego programu. Jest też konkretna zapowiedź dla rolników, czyli poszerzenie zakresu działania ustawy o rolniczym handlu detalicznym – wkrótce minister rolnictwa zaprezentuje cały kompleksowy program dla rolników.