W sali konferencyjnej NSZZ ,,Solidarność” parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości i wicewojewoda śląski przedstawili założenia programu rządu ,,Polski Ład”.

             W spotkaniu wzięli udział senator Ryszard Majer, posłowie –  Lidia Burzyńska i Mariusz Trepka, wicewojewoda śląski Robert Magdziarz oraz radni częstochowscy: Monika Pohorecka, Dorota Majer, Konrad Jarzyński, Piotr Wrona.

             – Siła ,,Polskiego Ładu” tkwi w jego realizmie. Zaplanowaliśmy rozwiązania na najbliższe lata, które są realne do wykonania. dotychczasowe rządy Prawa i Sprawiedliwości  pokazują, że jesteśmy w stanie realizować, zarówno olbrzymie projekty inwestycyjne, jak przekop Mierzei Wiślanej, jak i duże projekty prospołeczne. Nie biomy się  inwestować w przyszłość i wydawać pieniędzy na najsłabszych, którzy są w potrzebie, bo budowa państwa silnego oznacza tak naprawdę budowę państwa solidarnego. to jest element podstawowy ,,Polskiego Ładu”. Opieramy się  na rodzinie, polskich wartościach, polskiej tradycji. Budujemy państwo solidarne, silne państwo polskie w Europie  – podkreślił senator Ryszard Majer.

             ,,Polski Ład” zbudowany jest na pięciu filarach dotyczących: zdrowia, obniżenia podatków, inwestycji, budownictwa dla młodych małżeństwa i podniesienia emerytur.

             Najważniejsze jego założenia to: zwiększenie wydatków na służbę zdrowia, podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 tysięcy złotych, bez podatku emerytury do 2500 złotych, a także gwarantowany wkład własny na mieszkanie.