W Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie senator Ryszard Majer wspólnie z parlamentarzystami PiS przekazali promesy dla Ochotniczych Straży Pożarnych powiatów częstochowskiego, kłobuckiego i myszkowskiego. W ramach „Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych”.

              Celem programu jest doposażenie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, aby podnieść ich gotowość bojową. Program pozwala na dofinansowanie samochodów lekkich, średnich i ciężkich dla jednostek OSP

              – Państwo jesteście wszędzie tam, gdzie jest konieczność. Obiecaliśmy Państwu, że będziemy inwestować w Ochotniczą Straż Pożarną i to robimy. Nie wycofujemy się z obietnic wyborczych, bo to, co żeśmy zadeklarowali jest konkretnie realizowane. Może niektórzy powiedzą, że jest rok wyborczy i stąd wysyp sprzętów dla straży pożarnej, ale nie o to tu chodzi, bo to jest wieloletni program wsparcia OSP i pragnę zapewnić, że w przyszłym roku jeśli tylko dacie nam mandat do sprawowania władzy w kraju, kolejne jednostki OSP otrzymają nowy sprzęt, bo uważamy, że dawanych  deklaracji trzeba dotrzymywać – powiedział senator R. Majer.