Regionalny Fundusz Gospodarczy S.A. zakupiła od Agencji Mienia Wojskowego atrakcyjne tereny zlokalizowane w Kościelcu (gmina Rędziny) w dwóch etapach, o łącznej powierzchni 54 ha. W I etapie (27.04.2017r.) zakupiono teren o powierzchni 15 ha, II etap (19.09.2017r.) to zakup kolejnych nieruchomości o powierzchni 38,5 ha. Na tych terenach powstanie przełomowa dla naszego regionu inwestycja.

                       Obecny na inauguracji projektu Ryszard Majer senator RP pogratulował inwestycji, podkreślając jej znaczenie w szczególności dla konsumenta jako odbiorcy owoców i warzyw:

                       –Jestem pewien że powszechna dostępność do świeżych warzyw i owoców stanie się marką naszego rolniczego regionu – mówił R. Majer.

                        Misją i celem nowej inwestycji jest stworzenie nowoczesnego rynku hurtowego konsolidującego producentów i kupców z terenów województwa śląskiego, opolskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego oraz małopolskiego. Spółce zależy również na prezentacji różnorodnej i atrakcyjnej oferty dla klientów hurtowych i detalicznych działających we wszystkich sektorach gospodarki rolno – żywnościowej oraz działaniu w oparciu o nowoczesne zaplecze rolnicze, gwarantujące konsumentom podaż wysokiej jakości towarów w przystępnych cenach. Obszar działania planowanej inwestycji obejmie województwa: śląskie, opolskie, łódzkie, świętokrzyskie i małopolskie.

                         Na terenie Giełdy zostaną zrealizowane m.in. nowoczesne pawilony handlowe, targowisko przeznaczone do handlu z samochodów, liczne magazyny, a także powierzchnie biurowe i rozległe tereny parkingowe. Nie zabraknie również udogodnień dla klientów w postaci poczty, bankomatów, czy  punktów gastronomicznych.

                         Projekt planuje się zrealizować we współpracy z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego, bankami. Dodatkowo swoją ofertę kierujemy  do: producentów maszyn i urządzeń rolniczych, służb fitosanitarnych i weterynaryjnych, służb celnych ułatwiających międzynarodowy obrót towarami, podmiotów świadczących usługi transportowe, instytucji finansowych, doradczych, szkoleniowych, wystawienniczych, etc.