W Auli Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie w której odbył się finał etapu diecezjalnego XXII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Poczuj radość Ewangelii”.

          Konkurs jest formą zachęty do sięgnięcia po Pismo Święte, od dwudziestu lat proponowaną młodym przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. Konkursowym zmaganiom młodzieży przyglądał się senator Ryszard Majer, wspierający tego typu wydarzenia.

          Ryszard Majer senator RP w swoim wystąpieniu podkreślił, że Biblia jest fundamentem dzisiejszej Europy, a Pismo Święte jest tak mocno związane z naszym kontynentem, że w żaden sposób nie można mówić o historii, w żaden sposób nie można mówić o formowaniu europejczyków w oderwaniu od źródeł.

          Finalistami konkursu zostali: I miejsce Oskar Turek z Technicznych Zakładów Naukowych w Częstochowie, II miejsce Sandra Stasik z I LO w Częstochowie, III miejsce Krystian Stacherski z I LO w Radomsku. Będą oni reprezentować naszą diecezję w ogólnopolskim finale konkursu, który odbędzie się w dniach 4-5 czerwca 2018 r. w Niepokalanowie. Kolejne miejsca zajęli: IV miejsce Maciej Szymkiewicz II LO w Radomsku, V miejsce Karol Knopik z Zespół Szkół Samochodowo-Budowlanych w Częstochowie, VI miejsce Adrian Żurek z Technicznych Zakładów Naukowych w Częstochowie, VII miejsce Mateusz Olejnik z II LO w Radomsku.