W mstowskim GOKu odbyło się spotkanie członków Koła nr 19 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Mstowie. Zgromadzonych powitała Przewodnicząca Koła, Małgorzata Zarychta. Wśród zaproszonych gości obecni byli: Senator RP Ryszard Majer oraz Wójt Gminy Mstów, Tomasz Gęsiarz.

Przewodnicząca przedstawiła m.in. podsumowanie ostatniego wyjazdu członków Koła na Litwę oraz najbliższe plany działalności.

                   Senator R.Majer przypomniał o działającej w ramach kampanii „Polska Przyjazna Osobom Starszym” Senatorskiej Infolinii Senioralnej: 512 652 800 (telefon działa w każdy poniedziałek od godz.8 do 16), zachęcając do korzystania z infolinii. Nadmienił również m.in. o planach rządowych w sprawie przygotowania infrastruktury społecznej i zdrowotnej, która będzie służyła jak najdłużej zachowaniu osobom starszym samodzielności i niezależności.

                   Wójt T.Gęsiarz wspominał, że całkiem niedawno mstowskie Koło obchodziło jubileusz 10-lecia istnienia, właśnie na sali widowiskowej GOKu. Życzył również realizacji najśmielszych planów i dalszej tak aktywnej działalności.