Dwadzieścia jeden par z terenu gminy Koniecpol świętowało Złote Gody, czyli okrągły jubileusz pięćdziesięciolecia pożycia małżeńskiego. W 1965 i 1966 roku stanęli na ślubnym kobiercu, a dziś szanowni jubilaci mogli wspólnie cieszyć się z tak wspaniałego święta. Jest to niezwykłe wydarzenie – 50 lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego, a prawdziwe zgodne i dobre małżeństwo to takie, które przetrwa wszystkie życiowe zawieruchy, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, tolerancję
i szacunek.

                          Uroczystego aktu dekoracji medali nadanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dokonał burmistrz Miasta i Gminy Ryszard Suliga. Dostojnym Gościom gratulacje złożyli senator RP Ryszard Majer oraz m.in. przewodnicząca Rady Miejskiej Aneta Chrzuszcz, ks. proboszcz Mieczysław Robak, ks. proboszcz Kazimierz Bogdał, redaktor naczelna „Gazety Częstochowskiej” Urszula Giżyńska.Jubilatom wręczono także pamiątkowe dyplomy oraz kwiaty. Oficjalna część uroczystości została zarejestrowana przez TV Orion i zakończyła się wspólnym pamiątkowym zdjęciem.

Poprzez wspólne lata jesteście niedoścignionym wzorem szczęścia rodzinnego i przywiązania do Ziemi Ojczystej. Młode pokolenia patrzą dziś na was z nutką zazdrości – zastanawiając się, czy im tak długo uda się wytrwać w swoich związkach. Gratuluję – powiedział R. Majer.