W Muzeum monet i medali Jana Pawła II w Częstochowie odbyło się Forum Aktywności Senioralnej Polskiej Wsi.

             Organizatorami  i współorganizatorami Forum byli: Ryszard Majer – senator RP, Agencja Restrukturyzacji  i Modernizacji Rolnictwa Oddział Wojewódzki w Częstochowie, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Częstochowie, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Wojewódzki w Częstochowie, Stowarzyszenie Pracy Socjalnej Auxilio Venire, Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie, Zakład Pracy Socjalnej i Rozwoju Społecznego Uniwersytetu Humanistyczno –  Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie.

             W Forum uczestniczyli także parlamentarzyści oraz przedstawiciele gmin. W ramach Kampanii Społecznej  Polska Przyjazna Osobom Starszym, w tym roku po raz pierwszy został przyznany Honorowy Tytuł Ambasadora Kampanii, który otrzymała z rąk Senatora RP R. Majera Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwiga Wiśniewska.

            Podczas Forum zaproszeni do udziału w panelu ,,Aktywności Seniorów Polskich Wsi – możliwości o ograniczenia’’ zaproszeni goście dyskutowali o działaniach samorządów na rzecz seniorów.

            Oprawę artystyczną Forum zapewnili: Klub Seniora „Bądźmy razem” z Radostkowa, Zespół Taneczny „Senioritki” z gminy Kłomnice, KGW z Przybynowa gmina Żarki oraz „Wręczynki” – KGW z Wręczycy Wielkiej.

Patronami medialnymi kampanii byli : TVP Katowice, Radio Katowice, Gazeta Częstochowska, Tygodnik Regionalny.