Senator Ryszard Majer uczestniczył w Konferencji prasowej zorganizowanej przed wizytą Donalda Tuska w Częstochowie, w której udział wzięli parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości okręgu częstochowskiego.

Podczas Konferencji została przedstawiona ocena sytuacji społeczno-gospodarczej naszego regionu na przełomie czterech ostatnich kadencji Sejmu i Senatu RP.

           Senator R. Majer w swoim wystąpieniu m. in. wymienił kwotę 100 milionów PLN, które w ramach szerokich projektów Polskiego Ładu trafiły do Częstochowy, wymienił programy wsparcia dla polskich rodzin jak 500+, Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, wsparcie dla seniorów w postaci 13. i 14. emerytury. To są środki, które wzbogacają kapitał mieszkańców Częstochowy. Dzięki temu jest ona innym miastem niż przed 8 laty. Posłanka Burzyńska nawiązała do opozycyjnej propagandy, która ustami Donalda Tuska mówi o trosce. Przypomniała, że kiedy rządziła Platforma Obywatelska z Polskim Stronnictwem Ludowym, zamknięto ponad 2 500 szkół – tak właśnie ta „troska” o dobrą edukację z ich strony wyglądała. A dzięki rządowi Prawa i Sprawiedliwości do szkół w powiecie częstochowskim z programów: Aktywna Tablica, Laboratoria Przyszłości, Posiłek w Szkole, Narodowy Program Czytelnictwa, wpłynęło łącznie ponad 8,2 milionów złotych.