W sobotę 11 listopada Senator Ryszard Majer uczestniczył w uroczystościach z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W Częstochowie obchody rozpoczęły się mszą świętą za Ojczyznę w archikatedrze częstochowskiej pod przewodnictwem Abp. Wacława Depo. Po mszy świętej Parlamentarzyści wyruszyli w kierunku Jasnej Góry składając kwiaty pod pomnikami i tablicami upamiętniającymi szczególnie zasłużonych w odzyskaniu przez Polskę niepodległości. W pochodzie i mszy wzięli udział między innymi: europoseł Jadwiga Wiśniewska, senator Artur Warzocha, posłowie Lidia Burzyńska, Szymon Giżyński oraz Konrad Głębocki, a także wicewojewoda Mariusz Trepka.

                                W Gminie Blachownia uroczystości rozpoczęły się zbiórką pod Urzędem Miejskim w Blachowni, skąd w asyście Orkiestry Dętej z Mykanowa grupa przemaszerowała do Kościoła pw. Św. Michała Archanioła na Mszę Świętą za Ojczyznę, której przewodniczył proboszcz ks. Tomasz Wrona.

                                Główne uroczystości obchodów 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości miały miejsce pod pomnikiem Ofiar Terroru Hitlerowskiego w Blachowni. W hołdzie dla walczących o  wolność i niepodległość złożono wieńce i zapalono znicze. W przemarszu i mszy wzięli udział między innymi Burmistrz Blachowni Sylwia Szymańska, przewodnicząca Rady Miejskiej w Blachowni Edyta Mandryk, radni oraz senator Ryszard Majer.

                                W gminie Kamienica Polska uroczystość Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęła się zbiórką pod pomnikiem Bohaterów poległych za wolność ojczyzny. Tam też w hołdzie dla walczących złożone zostały kwiaty. Następnie  w asyście Orkiestry Dętej z Kamienicy Polskiej uczestnicy uroczystości przeszli do Kościoła pw. Św. Michała Archanioła na mszę świętą za Ojczyznę, której przewodniczył proboszcz ks. Józef Marian Bednarz. W pochodzie i mszy wzięli udział: senator Ryszard Majer, wójt gminy Cezary Stępień, z-ca wójta Michał Sitek, poczty sztandarowe gminnych jednostek organizacyjnych, jednostki ochotniczej straży pożarnej, nauczyciele i uczniowie szkół i przedszkoli oraz licznie przybyli mieszkańcy gminy.