W Zespole Szkół im. Bolesława Prusa w Częstochowie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego „Orzeł Biały – nasza duma”. Konkurs składał się z 2 etapów: okręgowego, organizowanego przez senatorów w swoich okręgach wyborczych oraz ogólnopolskiego, organizowanego w Senacie. W konkursie brało udział 134 uczniów z 48 szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

           Na uroczystości w Częstochowie, współorganizowanej przez Senatora RP Ryszarda Majera  byli obecni uczniowie, których prace zostały zakwalifikowane do etapu ogólnopolskiego oraz wyróżnione w etapie okręgowym, a także przedstawiciele szkół. Uroczystość połączona była     z wystawą prac uczniów oraz obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości.

           Gratulacje młodym artystom oraz nagrody wręczyli senator R. Majer,  oraz współorganizatorzy podsumowania   dyrektor Zespołu Szkół im. Bolesława Prusa w Częstochowie mgr. inż. Dariusz Rataj a także prezes Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich Adam Kiwacki.