22 kwietnia 2018 roku w Krzepicach odbyły się doroczne uroczystości upamiętniające ludobójstwo w Katyniu dokonane na ponad 22 tysiącach Polaków przez oprawców sowieckich.

         Obchody rozpoczęto Msza Świętą w intencji ofiar Katynia 1940 roku w kościele pw. Św. Jakuba Apostoła, którą odprawił wieloletni kapelan Rodzin Katyńskich ks. prałat Franciszek Dylus, w której uczestniczyli poseł Szymon Giżyński i senator Ryszard Majer. Przed Eucharystią ksiądz proboszcz Sławomir Masłowski podziękował europoseł Jadwidze Wiśniewskiej, posłowi Szymonowi Giżyńskiemu i senatorowi Ryszardowi Majerowi za wsparcie w pozyskaniu 250 tysięcy złotych dotacji na kontynuowanie remontu tej wspaniałej, gotyckiej świątyni.

          Po Mszy Świętej zaproszeni goście, władze samorządowe na czele z burmistrzem Krystianem Kotynią, przedstawiciele organizacji lokalnych, w tym Krzepickiego Towarzystwa Regionalnego oraz szkół. Obecni byli także przedstawiciele Stowarzyszenia Rodzina Katyńska w Częstochowie, z prezes Anną Bielecką na czele, a także przedstawicie lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości: Damian Pilarz, Maciej Mońka, Bogdan Napieraj, Florian Borecki.

          – Budowa tożsamości narodowej to pamięć o przeszłości, wspólnota historii, kultury, wiary i języka, bez nich nowoczesny patriotyzm budujący silną Polsce w Europie jest niemożliwy- – wskazał  w czasie spotkania Ryszard Majer – senator RP.