Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej adaptuje obiekt przy ul. Kopernika 17 A w Częstochowie. To tu 30 sierpnia 2018 roku Senator Artur Warzocha zorganizował konferencję prasową, podczas której zapewnił o konkretnej pomocy przy realizacji inwestycji. – Wraz z senatorem Ryszardem Majerem prowadzimy rozmowy z ministerstwem zdrowia na temat pomocy materialnej dla Hospicjum na rzecz budowy nowej siedziby hospicjum w Częstochowie. Chcielibyśmy, aby w budżecie na rok 2019 została zapisana kwota około 6-7 mln zł na dokończenie gruntownego remontu obiektu i dostosowania go do potrzeb osób chorych i niepełnosprawnych. Mamy deklarację ministerstwa, że zostanie to uczynione – mówi senator Warzocha.

                Budynek niegdyś był siedzibą banku. Od marca Stowarzyszenie prowadzi w nim prace adaptacyjne. Na ten cel wydano około 340 tys. zł. To pieniądze pozyskane od naszych darczyńców. Jednak remont wymaga jeszcze znaczących działań i środków, dlatego pomoc senatora Artura Warzochy i możliwość wsparcia rządowego przyspieszy prace mówi uczestnicząca w konferencji Anna Kaptacz, prezes Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej.
W budynku hospicjum przygotowanych zostanie ok. 45 miejsc dla pacjentów. Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej rocznie wspomaga 2 tys. pacjentów, w tym 80 dzieci.